Rtekno.com Teknoloji Derneği'nin resmi sponsorudur.

BitTorrent, BitTorrent Live üzerinde kendi haber kanalını açacak

İnternet 22 Haziran 2016 - 14:56
BitTorrent, BitTorrent Live üzerinde kendi haber kanalını açacak

Mayıs ayında BitTorrent Live adlı çok kanallı video uygulamasını yayınlayacağını duyuran BitTorent, bu platform üzerinden kendi TV/haber kanalını açmaya hazırlanıyor.

Kişiden kişiye (P2P) dosya paylaşım ağı BitTorrent, Şubat ayında reklamsız (ve ücretli) µTorrent abonelik seçeneğini duyurmuş ve yeni bir gelir kanalı açmıştı. Variety’nin haberine göre bu kez BitTorrent’in kendi TV kanalı ile karşılaşacağız.

BitTorrent için çalışacak gazeteciler aranıyor

Bir iş ilanının kaynak gösterildiği haberde BitTorrent’in San Francisco’da bir gazeteci ekibi işe almak istediği aktarılıyor. Farklı ülkelerden katılımlarla yeni bir haber kanalının hayata geçirileceği ifade ediliyor ki BitTorrent kurucusu Bram Cohen’in aşağıdaki Twitter iletisi de bu yönde bir ipucu olarak kabul edilebilir.

Anybody know someone interested in being interviewed semi-regularly about the state of political prediction markets for a news program?

— Bram Cohen (@bramcohen) June 13, 2016

Variety, söz konusu kanalın ABD başkanlık seçimleri öncesinde yayına başlayabileceğini fakat 24 saat yayın yapmasının beklenmediğini söylüyor. Siyasi kampanyalar, spor, teknoloji ve kültür etkinlikleri gibi konulara değinecek kanalın farklı şirketlerle işbirliği yapabileceği de belirtiliyor.

Eğer bu iddia gerçekleşirse (bi büyük ihtimalle gerçekleşecek) BitTorrent kendi adına bir kanal açmış olacaki. Böylece BitTorrent Live platformu üzerinde yayın yapan Newsmax TV vb. kanallara rakip olacağı ifade ediliyor.

BitTorrent’in finansal açıdan ne kadar mantıklı bir iş yapıp yapmadığını kestirmek şimdilik zor. Ancak önümüzdeki dönemde bu sorunun yanıtını alacağımızı pekâla söyleyebiliriz.

İÇERİK YORUMLARI
SPONSORLAR
Bir başka WordPress sitesi
© Copyright 2015 RTekno.com Teknoloji Derneği'nin Resmi Sponsorudur.
Reklam ÇözümleriKünyeİletişim