Rtekno.com Teknoloji Derneği'nin resmi sponsorudur.

Apple klavyesine Dokunmatik OLED ekran

Haberler 22 Haziran 2016 - 14:45
Apple klavyesine Dokunmatik OLED ekran

Apple, yeni MacBook modellerinde dokunmatik teknolojisini kullanacak. Üstelik yeni çalışmaların konsepti ile ilgili bilgiler de paylaşılmış durumda. Bugüne kadar özellikle klavyesinde farklı işlevlerin ve bölümlerin yer alacağı ile ilgili haberlerle gündeme gelen Apple için son gelen bilgiler çok daha iddialı ve gelişmiş.

Son gelen bilgilerde MacBooklarda kullanılacak dokunmatik ekranın klavyeyi de içereceği ve dokunmatik bir klavye ile cihazın kullanılacağı açıklanırken bu bakımdan oldukça farklı bir kullanım sağlanacak.

Apple klavyesine Dokunmatik OLED ekran

Klavyede ekranın yer verilecek olması uzun zamandan beri bilinirken, klavyenin aynı zamanda dokunmatik olması da bu konuda farklı olacak. Klavyede yer alan ekran üzerinden MacBook dock işlevlerinin de kontrol edileceği öğrenilirken, Apple MacBook kontrolünü gelişmiş klavyesi ve küçük ekranı ile birlikte çok daha kolay bir hale getiriyor. Klavye ile ilgili şu ana kadar Apple tarafından hiçbir açıklama yapılmazken, markaya yakın kaynaklardan sızdırılan bilgiler dahilinde detaylara eirşim sağlanmış durumda.

İÇERİK YORUMLARI
SPONSORLAR
Bir başka WordPress sitesi
© Copyright 2015 RTekno.com Teknoloji Derneği'nin Resmi Sponsorudur.
Reklam ÇözümleriKünyeİletişim