Rtekno.com Teknoloji Derneği'nin resmi sponsorudur.

Apple, iPhone 7′de yeni teknolojiler ve önemli değişiklikler sunmayacak

Haberler 22 Haziran 2016 - 14:49
Apple, iPhone 7′de yeni teknolojiler ve önemli değişiklikler sunmayacak

Apple, her iki yılda bir iPhone akıllı telefon modellerini yeniden düzenler ve en son düzenleme 2014 yılında iPhone 6 ve iPhone 6 Plus (iki yıl önce) ile yapılmıştı. Ancak, son büyük kapsamlı değişim zamanı gelmiş olmasına rağmen 2016 yılında bu olmayacak gibi görünüyor.

The Wall Street Journal’ın şirkete yakın kaynaklardan elde ettiği bilgilere göre, muhtemelen iPhone 7 ve iPhone 7 Plus adlı yeni iPhone’lar  çok az değişikliklerle tanıtılacak. Bunlardan en önemlisi bir 3.5mm audio jack eksikliği olacak.

Şimdiye kadar gelen bilgilere göre iPhone 7 modelleri hem şarj hem de kulaklık kullanımı için Lightning konektör bağlantı noktasını kullanacak. Ama bu durum tamamen 3,5mm kulaklık özelliğinin kaldırılacağı anlamına gelmiyor. Apple görünüşte yeni iPhone’ların perakende kutularına 3.5mm Lightning adaptörü dahil etmeyi planlıyor.

Apple, iPhone 7'de yeni teknolojiler ve önemli değişiklikler sunmayacak

iPhone 7 serisi iPhone 6 ve 6s serisinden çok farklı olmaması konusundaki bu iddialar ilk kez yapılmıyor ancak, The Wall Street Journal bu söylentinin gerçek olduğunu ve kesinlikle güvenilir kaynaktan elde ettiğini iddia ediyor.

3.5mm kulaklık jakı eksikliği telefonun su geçirmezliğini arttırması bekleniyor ve Apple bu eksiklik ile yeni iPhone’ların mevcut modellerden 1mm’den daha fazla ince olacağını söyledi. Ayrıca yeni modellerin öncekilere göre ekran çözünürlükleri de değişmeden kalacak. The Wall Street Journal, Apple‘ın yeni teknolojiler üzerinde çalışması nedeniyle  bu yılki iPhone’ların tasarımlarında belirgin  değişiklikler olmayacağını belirtiyor.

2017 yılında tanıtılacak olan iPhone modellerinde kavisli OLED ekranlar gibi büyük değişiklikler gerçekleşecek.

İÇERİK YORUMLARI
SPONSORLAR
Bir başka WordPress sitesi
© Copyright 2015 RTekno.com Teknoloji Derneği'nin Resmi Sponsorudur.
Reklam ÇözümleriKünyeİletişim